temat dnia : Nad jeziorem.

  1. „Mieszkańcy jezior” – rozmowa rodzica z dzieckiem na temat zwierząt i roślin, które możemy zauważyć, gdy wypoczywamy nad jeziorem. Rodzic pokazuje dziecku różne ilustracje, obrazki i zdjęcia nawiązujące do omawianych zagadnień.
  2. „Żabki w jeziorze” – zabawa oddechowa. Dziecko nabiera powietrza nosem, a wypuszcza ustami. Robi to synchroniczne i w taki sposób, że aż policzki stają się duże. Kilkukrotne powtórzenie zadania.
  3. „Wędrówka” – zabawa ruchowa. Dziecko siedzi na dywanie, a rodzic bierze do reki dowolny instrument muzyczny. Następnie rodzic zaczyna grać, a dziecko wstaje i zaczyna maszerować w równym tempie przy jednoczesnym unoszeniu kolan do góry. Następnie rodzic przestaje grać, a dziecko z powrotem siada na dywan,
  4. Praca plastyczna pt. „Wakacje nad jeziorem”. Rodzic podaje dziecku białą kartkę A4 oraz kredki. Zadaniem dziecka jest narysowanie z pamięci krajobrazu leśnego np. jeziora, łąki, kilka ptaków itp…(inwencja twórcza dziecka – rozwijanie logicznego myślenia oraz kreatywności).
  5. „Przejście przez rzekę”- zabawa z elementami skoku. Rodzic rozkłada na dywanie sznurek w różnych odległościach. A zadaniem dziecka jest to przeskoczyć. Dziecko uczy się cierpliwości i  że jeśli coś ci nie wyjdzie za pierwszym razem, to trzeba czynności powtórzyć.
  6. Zabawa matematyczna pt. „Policz żabki”. Rodzic rozkłada na dywanie klocki w kolorze zielonym, a zadaniem dziecka jest je podzielić na trzy duże zbiory, gdzie każdy z nich będzie zawierał do 10 zielonych klocków. Następnie rodzic będzie zabierał kilka klocków z danego zbioru. Zadaniem dziecka  będzie je przeliczyć, ile rodzic zabrał (przeliczanie w języku polskim języku angielskim).