W Przedszkolu KRAINA TALENTÓW organizowane są dla wszystkich dzieci następujące zajęcia dodatkowe  : rytmika, j. angielski, zajęcia taneczne. Są to zajęcia bezpłatne, prowadzone przez firmy zewnętrzne i odbywają się raz w tygodniu w godzinach dopołudniowych.

  • Zajęcia z rytmiki prowadzone przez p. Marię – rozwijają słuch i doskonalą mowę, ćwiczą pamięć i koncentrację, ale również rozwijają sprawność i płynność ruchową dzieci, doskonalą poczucie rytmu.
  • Zajęcia taneczne prowadzone przez p. Anie – rozwijają sprawność i koordynację ruchową dzieci. Pod okiem wspaniałej trenerki dzieci uczą się wykonywać układy taneczne, które na koniec roku są wspaniałym tanecznym spektaklem dla Rodziców.
  • Zajęcia z j. angielskiego prowadzone są przez p. Rafała, dodatkowo zajęcia z j. angielskiego prowadzone są przez wychowawczynie  w oparciu o specjalny program multimedialny. Więcej w temacie j. angielskiego w zakładce O KRAINIE TALENTÓW

.Raz w miesiącu odbywają się koncerty muzyczne finansowane z wyprawki.

  • Na zajęciach przyrodniczych odkrywamy z dziećmi tajemniczy świat roślin i zwierząt, uwrażliwiając na piękno przyrody, ucząc szacunku do otaczającego świata. W pojemnikach dzieci wysiewają i pielęgnują warzywa co skutkuje tym, że znacznie łatwiej przekonują się do ich jedzenia. Dzieci mają bezpośredni dostęp do uprawy malin obserwując wzrost i dojrzewanie owoców. Dzieci uczestniczą w sadzeniu kwiatów w ogrodzie, które cały sezon zdobią nasze przedszkole. Wspólnie z dziećmi zbieramy i suszymy rośliny i kwiaty rosnące w naszym ogrodzie, a potem wykonujemy z nich piękne obrazki i cudowne kartki okolicznościowe.
  • 2 x w miesiącu we wszystkich grupach prowadzone są dodatkowo, bezpłatnie zajęcia ze szkoły rysunku.
  • Na zajęciach plastycznych rozwijamy zdolności manualne i stymulujemy wyobraźnię dzieci. Poprzez stosowanie różnych technik rozbudzamy kreatywność i odkrywamy paletę barw i kształtów.
  • Na zajęciach kulinarnych dzieci wykonują ciasto marchewkowe, pieką pierniki i rogaliki, kroją sałatki jarzynowe i owocowe itp.