Temat dnia : Przy ognisku.

  1. Rodzic pokazuje dziecku różne ilustracje przedstawiające określone sposoby biwakowania np. spanie pod namiotem w lesie przy jeziorze – łowienie ryb, na plaży przy morzu oraz w górach.
  2. „Budowanie na biwaku” – rozwijanie percepcji wzrokowej dziecka. Rodzic opowiada dziecku o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas pobytu  np. w lesie lub nad morzem. Rodzic uświadamia dziecko, że zabawa nad wodą jest niebezpieczna i że zawsze trzeba słuchać rodziców – nie wolno się oddalać.
  3. Praca plastyczna pt. „W drodze na biwak”. Rodzic wręcza dziecku kredki oraz białą kartkę A4. Zadaniem dziecka jest narysowanie tego, co zdążyło zapamiętać podczas rozmowy z rodzicem. Rysowanie z pamięci oraz rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności.
  4. Zabawa konstrukcyjna pt. „Babki z piasku”. Rodzic wysypuje dziecku dowolne klocki na dywan, a zadaniem dziecka jest zbudowanie trzech budowli – małej, średniej i wysokiej. Po zakończonym zadaniu dziecko stara się opowiedzieć rodzicowi, co przedstawiają jego budowle. Rozwijanie samodzielnych wypowiedzi dziecka na określony temat.
  5. „Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała…” – zabawy rytmiczne z przysłowiem. Rozwijanie u dziecka poczucia rytmu (inwencja twórcza rodzica).
  6. „Sokole oko” – rodzic rozsypuje na dywan dwa rodzaje klocków, a zadaniem dziecka jest je w odpowiedni sposób posegregować – dane zbiory np.według wielkości, koloru, kształtu oraz rodzaju.
  7. Spacer po okolicy w, której się zamieszkuje. Obserwacja przyrody oraz otoczenia.